Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anketa č. 1 - What if...

16. 10. 2010

Dejme tomu, že žijete ve světě, kde existují kouzla. Prostě žijete ve světě Harryho Pottera. Lord Voldemort je u moci a den ode dne je mocnější. Jak kouzelníci i mudlové umírají. A přesto tu jsou kouzelníci, kteří proti němu bojují, Fénixův řád. Jste jedním z členů Fénixova řádu. Právě hledáte informace o svém pohřešovaném příteli. Vyslícháte chycené smrtijedy a nenápadně v přestrojení zjišťujete informace i na Obrtlé ulici. Marně, jako by se po něm zem slehla.

Musíte ho vysvobodit dřív než bude pozdě. Ale kde hledat? Ani jste neměli čas oplakávat smrt své kamarádky, která se víc mrtvá než živá přemístila k vám domů před několika dny a jediné, co ze sebe vypravila, než zemřela, Bylo jeho jméno. Hned jste věděli, která bije. Smrtijedi.

Už se vzdáváte téměř naděje, když vám příjde dopis od jistého profesora Snapea, který dělal zvěda Fénixovu řádu. Dopis v němž vám zděluje, kde se váš nejlepší přítel právě nachází. Několika složitými kouzly ověříte identitu odesílatele. Psal to opravdu Snape, ale proč píše, že o tom nemá nikomu říkat? Vlastně je to logické, kdyby to někomu z Řádu řekl, zabránili by vám v záchranné akci, jež se nyní chystáte.

Všechno máte připravené. Hra může začít. Přemístíte se na ulici jedné opuštěné mudlovské čtvti. Rozhlédnete se kolem, liduprázdno. Projdete několika ulicemi, když konečně spatříte svůj cíl. Velký starý dům, místy se rozpadající. Vytáhnete svůj neviditelný plášť z kapsy hábitu a plížíte se k domu, odstraňujíc přitom překážky a rušíc ochranná kouzla. Před vchodem zrušíte dalších několik poplašných kouzel a vejdete dovnitř. Mrtvé ticho, až na několik pavouků šplhajících po zdech, zanechávajíc za sebou stíny.

Kráčíte po schodišti a skrz plášť se neklidně rozhlížíte. To neklidné ticho vás znervózňuje. Žádné nebezpečí však není v dohledu. Přesto ostražitě svíráte svoji hůlku, připravěni okamžitě ji použít. Po čtvrt hodině konečně vidíte svého přítele, jak leží svázaný na zemi. Shodíte ze sebe plášť a vrhnete se k němu několika mávnutím hůlky ho rozvážete.

„Rone! Jsi v pořádku?“  Váš přítel vypadá trochu otřeseně, jinak se zdá být v pořádku.

„Neměl jsi sem chodit,“ řekne Ron a smutně se na vás podívá. Nechápavě se na něj podíváte a ztuhnete. Pomalu vám to začně docházet, když se před vašima očima promění v Červíčka. Byla to past. A Snape je zrádce. Nad hlavou vám proletí několik kleteb. Rychle se překulíte za Červíčka, který vzápětí dostane několik zásahů zelených paprsků kletby, jež se nepromíjí. Padá okamžitě k zemi s vytřeštěnýma očima mrtev.

Vykouzlíte hůlkou štít a pokusíte se několik kouzel vykrýt a ustupujete před přesilou. Tohle nevypadá dobře. Několik kouzel vás trefí, jste zraněni. A zděšeně sledujete, jak na vás míří kletba smrti. Zelený pamrsek se rychle přibližuje a vy nemáte, kam uhnout. Smrt se k vám neúprostně blíží v podobě zeleného paprsku a....

A naráží do vasí hůlky, jež vám už tolikrát zachránila život. Tohle bylo pravděpodobně už naposledy protože se přelomila na dva nepoužitelné kusy. Tohle nevypadá dobře. Uhnete před několika kletbami a několika hbitými skoky jste u okna. Jedním prudkým pohybem ruky jej otevřete, připraven vyskočit ven a přemístit se pryč. Vaše naděje se však zhroutí jako domeček z karet, když spatříte před domem patnáct mozkomorů, roznášející strach a beznaděj.

Co teď? Musíte se rozhodnout rychle. Smrt z rukou smrtijedů, ale ještě předtím mučení. Nebo skočit a riskovat nějakou zlomeninu a dostat mozkomorův polibek?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What if

(Ansy, 3. 1. 2014 14:16)

Já bych asi natáhla plášť a zkusila zdrhnou Smrtijedům. Radši budu mučena Cruciatem a pak zabita, než prožít psychické mučení od účinků mozkomorů a poté být naživu a zároveň mrtvá od polibku.

XD

(Leegy, 10. 9. 2011 19:57)

Jelikož jsem jako fakt strašně mrštná, ohebná a dobrá v bojovým umění, hodim pár salt a přemetů, kterými se vyhnu kouzlům a dostanu se za smrtijedy a pak je několika dobrýma ranama a kopama přivedu do bezvědomí. Pak si vyberu nejlepší hůlku, upravim se, vezmu si plášť a odejdu v klidu a v pohodě dveřma...
:D

Choose...

(Ness, 22. 8. 2011 17:17)

Skočit z okna a pokud jakžtakž vydrží nohy, tak se před mozkomorama pokusit zdrhat. Rona budu muset najít později, ale mrtvá mu moc platná nebudu.

mno

(Timantti, 16. 7. 2011 8:26)

Zarisovala bych! Pár zlomenin? To přežiju. Navíc umím bezhůlkovýho patrona, takže jdu oknem na 100%.

hm

(Likvidator, 1. 12. 2010 20:17)

Ovládám několik živlů a tak nechám mozkomori schořet, Rona si přivolám větrem a společně s ním uteču.

swae

(subi, 24. 10. 2010 18:00)

ovladam bezhulkovu magiu vycarujem patrona zdrham premenim sa(animagus) na kocku a zdrham a potom sa premiestnim

colette15.estranky.cz

(Colette, 18. 10. 2010 12:49)

Souhlasím s ostatními :) TwoFaceLady má dobrý názor :))
PS: A když už jsem tu...nechtěli byste spřátelit? Sháním komentující SBéčka ;)
colette15.estranky.cz

Re: colette15.estranky.cz

(Aria, 18. 10. 2010 14:11)

Spřátelím se. Jdu si tě přidat k SB.

no

(Helion, 17. 10. 2010 11:28)

Já bych asi taky navlékl plášť a cestou zkusil zebrat červíčkovu hůlku a zdrhnout kolem mozkomorů které zaženu patronem.

wow

(TwoFaceLady, 16. 10. 2010 12:08)

What if..., kde jsem to jenom slyšela? :D Jinak tohle je dost dobrej nápad a já jsem teda pro to, abych si navlékla nevyditelnej plášť a začala zdrhat. Asi bych to moc dlouho nevydržela, ale dřeba bych se stihla u někoho schovat :D.

 

 

Anketa č. 2


River flows in you


Vzkazníček
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57306
Měsíc: 449
Den: 21